Aktualności 22 grudnia 2021

Mecze Bundesligi bez udziału kibiców

W ubiegły weekend rozegrana została ostatnia kolejka niemieckiej ekstraklasy w 2021 roku. Piłkarze wrócą na murawę siódmego stycznia, a drugą część sezonu zainauguruje starcie Bayern Monachium - Borussia Moenchengladbach. Spotkanie obu drużyn odbędzie się bez udziału kibiców. To efekt decyzji, jaką podjął niemiecki rząd. 

Problemy powracają

Koronawirus ponownie daje się we znaki. Największe problemy z zakażeniami ma Premier League. Wystarczy powiedzieć, że w ubiegłą sobotę odbył się tylko jeden z sześciu zaplanowanych meczów. We Włoszech również przełożono spotkanie z powodu koronawirusa w zespole Salernitany.

Bundesliga bez udziału kibiców

W niemieckiej ekstraklasie takich problemów nie było, ale kraj zmaga się ze wzrostem pozytywnych przypadków, a także nowym wariantem – omikronem. W związku z tym, rząd podjął we wtorek decyzję o wdrożeniu nowych zasad. Mecze Bundesligi oraz 2. Bundesligi rozgrywane będą bez udziału publiczności – Wielkie imprezy o charakterze ponadregionalnym nie mogą już odbywać się z udziałem publiczności. Zwłaszcza mecze piłki nożnej – powiedział kanclerz Olaf Scholz.

To spory kłopot dla samych klubów, które mają duże dochody z dnia meczowego. Prezes FC Koln – Alexander Wehrle oznajmił bowiem, iż decyzja o wprowadzeniu spotkań bez udziału kibiców oznacza stratę 1,8 miliona euro za mecz na własnym obiekcie.