Aktualności 17 grudnia 2021

Raków Częstochowa z nowym prezesem

Koniec roku to zazwyczaj czas na zmiany. Nie inaczej sprawa wygląda pod Jasną Górą. Raków Częstochowa od 1 stycznia będzie miał nowego prezesa. Zostanie nim Adam Krawczak. Dotychczasowy - Wojciech Cygan - będzie przewodniczącym rady nadzorczej i nadal pozostanie w klubie.

Jestem przekonany, że moje wszechstronne doświadczenie biznesowe oraz umiejętności managerskie pomogą wzmocnić pion wykonawczy klubu (…) Moim celem jest ugruntowanie kultury rozwoju w klubie i wzmacnianie pozycji Rakowa na arenie polskiej i europejskiej – powiedział Adam Krawczak dla oficjalnej strony klubowej. Nowy prezes dotychczas pełnił najwyższe funkcje w kilku dużych spółkach. Mowa tutaj o firmach takich, jak Costa Caffe, Q-Bev czy Van Pur. Swoją rolę w klubie przy Limanowskiego rozpocznie od 1 stycznia 2022.

Jednocześnie Raków Częstochowa traci uznanego prezesa. Wojciech Cygan przechodzi do rady nadzorczej. To efekt nowych obowiązków. – Chcemy dalej korzystać z wiedzy, pasji i doświadczenia Wojtka Cygana i jednocześnie umożliwić mu efektywne łączenie obowiązków klubowych z pracą na rzecz PZPN czy Ekstraklasy – powiedział właściciel Michał Świerczewski. Cygan od 18 sierpnia jest wiceprezesem PZPN ds. piłki profesjonalnej.

Przypomnijmy, że za jego kadencji Raków Częstochowa awansował do Ekstraklasy. W międzyczasie klub spod Jasnej Góry zdobył Puchar Polski. W tym sezonie miał okazje zagrać także w europejskich pucharach. Obecnie zajmuje 4. miejsce w lidze. Raków rozegra w tym roku jeszcze jedno spotkanie. Mowa o sobotniej potyczce z Jagiellonią.