Aktualności 14 grudnia 2021

Aston Villa zacznie brać pod uwagę aspekt szczepienia przy sporządzaniu listy transferowej?!

Realizacja transferu w piłce nożnej nie jest łatwym procesem. Przed samą finalizacją transakcji mamy kilka miesięcy bacznych obserwacji zawodnika. Następnie dochodzą negocjacje z klubem piłkarza i samym graczem. Czynników wpływających na transfer jest sporo. Niewykluczone, że w najbliższym czasie dojdzie jeszcze jeden. To aspekt szczepień. Takiej opcji nie wyklucza Steven Gerrard, trener Aston Villi. 

Spory problem

Grono zaszczepionych z miesiąca na miesiąc staje się coraz większe. W związku z tym, pojawiają się problemy dla osób, które jeszcze nie zdecydowały się na ten krok. Dotyczy to także środowiska piłkarskiego. Dobrym przykładem jest Joshua Kimmich, który przy braku szczepienia najpierw trafił na kwarantannę ze względu na kontakt z osobą zakażoną, a następnie sam zmagał się z koronawirusem, wypadając z gry na kilka tygodni. Oczywiście sama szczepionka nie wyklucza zakażenia, ale mogła oszczędzić niemieckiemu graczowi wcześniejszą izolację.

Niezaszczepiony piłkarz to problem dla klubu, który może stracić zawodnika na jakiś czas.

Aston Villa włączy aspekt szczepienia przy sporządzaniu listy transferowej?

Nie zaskakują zatem słowa Stevena Gerrarda, który nie wykluczył, iż w momencie, gdy klub będzie sporządzać listę transferową, zwróci również uwagę na aspekt szczepienia. W takich słowach wypowiedział się szkoleniowiec ekipy z Birmingham – Jesteśmy bardzo dokładni i szczegółowi, jeśli chodzi o nasz proces rekrutacji. Jestem pod wrażeniem pracy dyrektora sportowego i ludzi wokół niego. Mowa o rekrutacji i skautingu. Patrzymy na wszystko, więc niewykluczone, że ten aspekt również będzie brany pod uwagę. 

W ostatnim czasie kilka spotkań Premier League zostało przełożonych ze względu na pozytywne wyniki testów w klubach.