Aktualności 9 grudnia 2021

PZU sponsorem tytularnym 1KS Ślęzy II MOS Wrocław

autor: Mateusz Mazur

1KS Ślęza MOS II Wrocław to od dziś PZU Ślęza II MOS Wrocław. Grupa PZU potwierdziła, że została sponsorem tytularnym rezerw wrocławskiego zespołu koszykarek. 

Ślęza Wrocław dołączyła do programu Dobra Drużyna PZU. W ramach tego programu nowy sponsor Ślęzy wspiera kluby i organizacje sportowe. Wsparcie PZU nie ograniczy się jednak wyłącznie do pierwszego zespołu Ślęzy. Powszechny Zakład Ubezpieczeń stanie się również sponsorem tytularnym drużyny rezerw – PZU Ślęzy II MOS Wrocław.

Dobra Drużna PZU

– Wspieranie sportu to integralna część działalności PZU. Od lat staramy się zachęcać Polaków do zmiany nawyków i do aktywnego stylu życia. Szczególnie w czasie pandemii ruch i aktywność fizyczna są niezwykle ważne, dlatego jesteśmy dumni, że wdrożony w tym roku program Dobra Drużyna PZU cieszy się tak dużą popularnością. Wspieramy już blisko 24 tys. osób z drużyn i klubów sportowych w całej Polsce i właśnie dołącza do nas zespół koszykarek z Wrocławia. Zostaliśmy sponsorem tytularnym PZU Ślęzy II MOS Wrocław i trzymamy kciuki za sukcesy zawodniczek – skomentował Marcin Przyłębski, dyrektor ds. sponsoringu w PZU.

Drużyna rezerw Ślęzy Wrocław występuje w tym sezonie na zapleczu Energa Basket Ligi. Na uwagę zasługuje fakt, że średnia wieku koszykarek występujących w drużynie PZU Ślęzy II MOS Wrocław to zaledwie 17 lat. – Pierwszoligowa drużyna w tym sezonie zdobywa cenne doświadczenie na zapleczu ekstraklasy i to jest ważniejsze od osiąganych przez ten zespół wyników. Wiemy, że mało co pozwala tak dobrze się rozwijać jak rywalizacja z mocniejszymi przeciwnikami. Z kolei nasze drużyny młodzieżowe coraz śmielej poczynają sobie w rozgrywkach wojewódzkich i ogólnopolskich. Wierzę, że ta umowa pozwoli nam lepiej realizować nasz cel, jakim jest stworzenie zespołu seniorskiego opartego na naszych wychowankach. Współpraca PZU i Ślęzy Wrocław to projekt przyszłościowy i dziękuję jeszcze raz naszemu nowemu sponsorowi za dostrzeżenie potencjału drzemiącego w naszym klubie – podkreśla Katarzyna Ziobro, prezes Ślęzy Wrocałw.