Aktualności 6 grudnia 2021

Oglądalność konkursów Pucharu Świata w Wiśle

Za nami kolejny weekend ze skokami narciarskimi. Ponownie możemy mówić o rozczarowaniu, gdyż konkurs drużynowy zakończył się czwartym miejscem Polaków, natomiast indywidualne zmagania to jedenastce miejsce Stocha. Jakim zainteresowaniem cieszyły się zmagania w Wiśle? 

Tym razem w TVP

W związku ze zmianą, jaka nastąpiła na rynku praw telewizyjnym, większość konkursów Pucharu Świata w sezonie 2021/2022 możemy oglądać w telewizji TVN. Są pewne wyjątki. Zalicza się do tego weekend w Wiśle, który mogliśmy śledzić w Telewizji Polskiej. Jak wypadła oglądalność w sobotę i niedzielę? Szczegóły przedstawił Mariusz Wójcicki – dyrektor STARS TV.

Nieco większym zainteresowaniem cieszył się niedzielny konkurs indywidualny, który w TVP 1 śledziło 2,8 miliona widzów, natomiast w Eurosport 1 prawie milion widzów. Do tego dochodzi ponad 500 tys. widzów w TVP Sport.

Zestawienie z TVN

Ogromnej różnicy z niedzielnym zmaganiami w Ruce, który mogliśmy oglądać w TVN, nie ma. Rywalizację w drugim konkursie na finlandzkiej skoczni oglądało 2,75 mln widzów w TVN oraz 0,91 mln widzów w Eurosport 1. Trzeba mieć na uwadze, że rywalizacja w Wiśle w teorii powinna wzbudzać nieco większe zainteresowanie.