Aktualności 2 grudnia 2021

Ilu kibiców wejdzie na mecze Bundesligi? Niemcy zaostrzają restrykcje

autor: Mateusz Mazur

Pandemia koronawirusa nie daje za wygraną. Dla wielu krajów jasne stało się, że powrót do restrykcji jest nieunikniony. Konkretne działania w tym kierunku podjęli już Niemcy. Premier Bawarii poinformował niedawno, że obostrzenia dotkną również kibiców piłkarskich. Czy mecze Bundesligi ponownie będą rozgrywane przy pustych trybunach?

W obawie przed wzrastającą liczbą zakażeń koronawirusem Niemcy wracają do restrykcji. Póki co nie są one aż dotkliwe jak w ubiegłym roku, ale wiemy już, że dotkną one niemieckiego futbolu. Premier Bawarii Markus Soeder poinformował niedawno, że rząd planuje całkowicie zamknąć stadiony, w związku z czym mecze Bundesligi miałyby być ponownie rozgrywane przy pustych trybunach. Póki co obostrzenia nie będą jednak aż tak dotkliwe.

Do 15 tysięcy widzów

Soeder zapowiada, że jeśli rząd nie podejmie decyzji o całkowitym zamknięciu stadionów dla kibiców to taką decyzję podejmą władze Bawarii. – Nie ma sensu, by wpuszczać kibiców na stadiony w najbliższej przyszłości. To bardzo ważne, abyśmy jako cały kraj zadecydowali o niewpuszczaniu fanów. W przypadku, gdy nie uda się osiągnąć tego na poziomie całego kraju, zastosujemy takie rozwiązanie dla Bawarii – powiedział premier Bawarii.

Póki co wstęp na trybuny obiektów piłkarskich został jedynie ograniczony. Od najbliższej kolejki Bundesligi, stadiony będą mogły być wypełnione w maksymalnie 50%. Jednocześnie na trybunach nie będzie mogło znajdować się więcej niż 15 tysięcy kibiców. Niewykluczone jednak, że niebawem władze poszczególnych landów zdecydują się na całkowite zamknięcie trybun. Oznacza to, że sobotnie spotkanie pomiędzy Borussią Dortmund i Bayernem będzie mogło na żywo obejrzeć tylko bardzo wąskie grono osób.