Aktualności 24 listopada 2021

Warszawa zorganizuje mistrzostwa Europy w piłce nożnej kobiet?

autor: Mateusz Mazur

Polska cały czas stara się o prawo do organizacji mistrzostw Europy w piłce nożnej kobiet, które odbędą się w 2025 roku. Czy jednym z miast – organizatorów miałaby być Warszawa? Taką deklarację otrzymaliśmy dziś od prezydenta miasta – Rafała Trzaskowskiego. 

– W imieniu władz miasta Warszawy (potencjalnego Miasta Gospodarza/ Stadionu) w pełni deklaruję wolę ubiegania się o prawo organizacji turnieju finałowego mistrzostw Europy w piłce nożnej kobiet w 2025 roku – czytamy w opublikowanej przez Rafała Trzaskowskiego deklaracji. Do inicjatywy prezydenta Warszawy odniósł się już Cezary Kulesza, który zapowiedział, że PZPN wspólnie z miastem Warszawa walczyć będą o prawa do organizacji mistrzostw Europy kobiet.

Mamy doświadczenie

Rafał Trzaskowski powołuje się na fakt, że Warszawa ma już spore doświadczenie w organizacji piłkarskich imprez. Prezydent stolicy poinformował, że zwrócił się w tej sprawie do prezesa PZPN, Cezarego Kuleszy.

obraz-2021-11-24-170856

Organizatora kobiecego Euro 2025 poznamy w grudniu 2022 roku. Jeśli mistrzostwa Europy odbyłyby się w Polsce, to tym samym polskie piłkarki stanęłyby przed szansą debiutu na kobiecym Euro.