Aktualności 5 listopada 2021

RL9sport Games prezentuje pierwszy kamień milowy z Football Coach: the Game

Spółka RL9sport Games prezentuje pierwszy kamień milowy z superprodukcji sportowej Football Coach: the Game, która powstaje w ścisłej współpracy z Robertem Lewandowskim. Po kilku miesiącach od założenia spółki, dziś prezentowane są efekty pracy całego zespołu. Gra Football Coach: the Game doczekała się oficjalnego trailera.

Robert Lewandowski: – Należę do pokolenia, które  większość czasu spędzało na podwórku, w pogoni za  piłką, ale złapało też bakcyla gier komputerowych.  Pewnego razu, grając z przyjaciółmi, zaświtał mi  pomysł: a co jakby stworzyć własną grę i pokazać od  kuchni jak wygląda praca na boisku? W Football Coach:  the Game, jak w prawdziwej piłce, ważne będzie tak  “technika gry”, jak myślenie nad strategią. 

Najlepszy piłkarz świata 2020 roku aktywnie  uczestniczy w procesie twórczym stojącym za grą. Co  więc przygotował zespół RL9sport Games i „Lewy”? 

Zgodnie z ideą kapitana Reprezentacji Polski i  napastnika Bayernu, gracz, jak w grze RPG, ma do  wyboru różne klasy menadżerów. Każda z klas posiada  własny charakter, który w wieloraki sposób wpływa na  rozgrywkę. 

Robert Lewandowski: – Poznałem wielu trenerów i  wiem, jak różne potrafią mieć charaktery i jak to  wpływa nie tylko na szatnię, ale na cały klub. 

Gra może też rozwijać koncepcję RPG zaszczepioną  przez Roberta na innych płaszczyznach niż klasy  menadżera. To choćby ikoniczne dla gatunku  zdobywanie punktów doświadczenia. Rozwijanie  drzewka umiejętności. Czy wreszcie zdobywanie całej  gamy artefaktów. 

Należy zaznaczyć, że Football Coach: the Game nie idzie  na zderzenie z kultowym Football Managerem. Gra  Roberta Lewandowskiego będzie należeć do rosnącego  segmentu menadżerów piłkarskich online,  stawiających zdecydowanie na multiplayer. Gracz, obok  tradycyjnej struktury ligowej, o dowolnej porze dnia i  nocy będzie mógł wyzwać na mecz rankingowy  przeciwnika z drugiego końca świata. Niezwykle istotne  będą też rozgrywki klanowe.

Robert Lewandowski: – Piłka łączy cały świat. Dlatego  chciałem, aby Football Coach: the Game polegał na  globalnej rozgrywce, grze człowieka z człowiekiem, a  nie grze przeciw programowi.  

Innym znaczącym wyróżnikiem Football Coach: the  Game będą elementy arcade. Gracz w trakcie meczu  będzie mógł przejąć kontrolę nad zawodnikami w  nielicznych, ale kluczowych momentach spotkania. Gra  ma też mocno rozwijać kwestie relacji z kibicami i życia  prywatnego menadżera. 

RL9sport Games zdaje sobie sprawę, że to odważne  podejście do menadżerów piłkarskich, ale inspiracją jest  sam Robert. Rafał Cymerman: – Pamiętam tekst, który  napisał Robert Lewandowski dla “The Players Tribune”,  po otrzymaniu nagrody dla najlepszego piłkarza świata  2020 roku. Napisał w nim między innymi “I  remembered what my parents had told me: “Trust your  instincts.” Deep down, I always knew where I wanted to  go”. Czujemy, że to kierunek, w którym chcemy iść, i  który będzie odpowiadał graczom.  

Co ważne, RL9sport Games zaprasza graczy do  zgłaszania swoich własnych pomysłów. Ponownie  Cymerman: – Wsłuchujemy się w głosy graczy. Niektóre  opcje, choćby rozwinięcie kwestii życia prywatnego  menadżera, to właśnie ich inspiracja. Jesteśmy otwarci  na kolejne sugestie. Chcemy już teraz tworzyć  społeczność wokół Football Coach: the Game. 

Produkcja jest mocno wspierana przez  współudziałowca spółki RL9sport Games, grupę  PlayWay, która pod swoimi skrzydłami ma  międzynarodowe hity takie jak “House Flipper” czy “Car  Mechanic Simulator”. Football Coach: the Game ma być  kolejną grą o zasięgu globalnym, ale pierwszą  sportową superprodukcją w grupie. 

Jednocześnie RL9sport Games przedstawił też na  swoich kanałach i stronie www.football.coach oficjalny  branding spółki i produktu. W ciągu najbliższych  miesięcy ogłoszony zostanie kolejny produkt  skierowany do miłośników sportu – tym razem będzie  to rozrywkowa aplikacja mobilna, nad którą aktualnie  trwają prace implementacyjne