Aktualności 29 października 2021

Piast Gliwice ruszył z akcją #EkstraGierka – dołączył już Raków Częstochowa

Pracownicy klubu Piast Gliwice, w celu promocji zdrowego i aktywnego stylu życia oraz w ramach działalności charytatywnej zapoczątkowali akcję #EkstraGierka. Włączył się już do niej Raków Częstochowa.

Dla zdrowia i z chęci pomagania

Główne założenia inicjatywy #EkstraGierka to promocja zdrowia połączona z aukcją koszulek meczowych na wybrany szczytny cel. Zapoczątkowali ją pracownicy Piasta Gliwice. Do rywalizacji na zaproszenie gliwickiej ekipy dołączyli już przedstawiciele Rakowa Częstochowa.

Wszystko zaczęło się od tego, że pracownicy Piasta postanowili ruszyć się zza biurek i zacząć rekreacyjnie grać w piłkę. Gdy udało im się spotkać w ich głowach zrodził się pomysł, by inicjatywa objęła wszystkie kluby Ekstraklasy.

Pierwszy mecz dla Rakowa

Pierwsze spotkanie w ramach inicjatywy #EkstraGierka odbyło się w czwartek 28 października w Częstochowie na bocznym boisku Rakowa przy ulicy Limanowskiego 83. Zacięty pojedynek zakończył się w regulaminowym czasie gry wynikiem 3:3, a w konkursie rzutów karnych lepsi okazali się gospodarze.

Wynik jest tutaj oczywiście kwestią drugorzędną, bo celem inicjatywy jest przede wszystkim działalność charytatywna i wsparcie projektu #EkstraPomoc. Zgodnie z założeniami akcji #EkstraGierka po wyjątkowych meczach na aukcję trafiać będą koszulki z autografami graczy Ekstraklasy, a uzbierane na nich kwoty zostaną przekazane potrzebującym w ramach projektu #EkstraPomoc.

Rywalizacja pionów marketingowo-administracyjnych jest kolejnym przykładem współpracy między klubami PKO BP Ekstraklasy. Pracownicy Rakowa i Piasta pokazują, że hasło “Łączy nas Piłka” nie jest tylko wyświechtanym frazesem. Boiskowe zmagania i cała otoczka z pewnością przyczynią się do promocji działań charytatywnych – czytamy na stronie internetowej Rakowa.

Przedstawiciele Piasta zaprosili już do rywalizacji pozostałe kluby Ekstraklasy. Niewykluczone więc, że ich prozdrowotna i charytatywna inicjatywa zatoczy wkrótce szersze kręgi.