Aktualności 26 października 2021

Kamil Bortniczuk nowym ministrem sportu i turystyki

autor: Mateusz Mazur

W ostatnim czasie sporo mówiło się o nadchodzącej rekonstrukcji rządu. Dziś zmiany w radzie ministrów doszły do skutku. Jedną z nich jest powołanie do życia ministerstwa sportu i turystyki, w miejsce funkcjonującego dotychczas ministerstwa sportu. Na jego czele stanie powołany dziś przez premiera Mateusza Morawieckiego – Kamil Bortniczuk. 

Zmiany w rządzie

Na wtorkowej konferencji prasowej premier Mateusz Morawiecki poinformował o zmianach, które w wyniku rekonstrukcji rządu zaszły w radzie ministrów. Podjęto między innymi decyzję o przywróceniu do życia ministerstwo sportu i turystyki, które funkcjonowało już wcześniej w XXI wieku. Pieczę nad nim obejmie polityk Prawa i Sprawiedliwości Kamil Bortniczuk. – Tworzymy Ministerstwo Sportu i Turystyki; nie Sportu, jak było niegdyś, tylko Sportu i Turystyki. Tę funkcję zaproponowałem panu Kamilowi Bortniczukowi, który tę funkcję przyjął – tak do nominacji Bortniczuka odniósł się Mateusz Morawiecki.

Ministerstwo sportu i turystyki powraca po dwóch latach niebytu. Dział turystyki wyłączono z Ministerstwa Rozwoju i Technologii, natomiast dział sportu z Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu. Przywrócone do życia ministerstwo nadal ma podlegać sekretarzowi stanu w Ministerstwie Rozwoju i Technologii – Andrzejowi Gutowi-Mostowemu.