Aktualności 26 października 2021

Derby Łodzi: Wyzywał piłkarza, straci akredytacje

Małym skandalem zakończyły się derby Łodzi. Nie chodzi jednak o wydarzenia na trybunach, a te z wysokości murawy. Jeden z fotoreporterów uznał, że będąc blisko piłkarza znienawidzonej drużyny... po prostu obrzuci go stekiem wyzwisk. Miał pecha, jego "działalność" zarejestrowały kamery. Teraz prawdopodobnie straci akredytacje na mecze Widzewa.

Klub przeanalizował sytuację związaną z niedopuszczalnym zachowaniem jednego z przedstawicieli mediów wobec zawodnika ŁKS-u (podkreślam – nie był to pracownik Klubu). Osobie tej zostanie odebrana akredytacja na mecze Widzewa Łódź – napisał na Twitterze Marcin Tarociński rzecznik prasowy Widzewa.

Mowa o sytuacji w doliczonego czasu gry pierwszej połowy. Wówczas do narożnika podszedł Mikkel Rygaard Jensen. Duńczyk grający w ŁKS-ie miał wykonywać rzut rożny, jednak pod swoim adresem usłyszał kilka “niepochlebnych” epitetów. Ze względu na barierę językową prawdopodobnie nic nie zrozumiał na szczęście.


Kliknij w obrazek i zobacz film

Naganne zachowanie fotografa sympatyzującego z Widzewem zostaje więc szybko spacyfikowane przez klub. Trudno się dziwić, skoro mowa o osobach, które mają bliski dostęp do piłkarzy. Takiego zachowania wśród osób związanych z mediami zdecydowanie nie powinno mieć miejsca. Dlatego trzeba przyklasnąć szybkiej i zdecydowanej reakcji klubu.