Aktualności 25 października 2021

David Beckham ma zostać ambasadorem mistrzostw świata w Katarze

Zgodnie z doniesieniami angielskich mediów, David Beckham ma zostać ambasadorem mundialu w Katarze. Były angielski piłkarz ma także promować kraj organizatora przyszłorocznych mistrzostw, turystykę tego państwa oraz jego kulturę.

Umowa już wzbudza kontrowersje

Z informacji angielskich mediów wynika, że umowa między Beckhamem a stroną katarską została zawarta na 10 lat, a jej wartość to 150 milionów funtów. Z doniesień docierających z Wielkiej Brytanii wynika, że porozumienie w tej sprawie zostało już zawarte, a oficjalne ogłoszenie nowego ambasadora nastąpi w przyszłym miesiącu.

Wiadomość o umowie Davida Beckhama z Katarem momentalnie wzbudziła na Wyspach liczne kontrowersje. Organizatorom przyszłorocznych mistrzostw zarzuca się łamanie praw człowieka oraz dyskryminację kobiet i społeczności LGBTQ.

W kontekście tego typu oskarżeń, były kapitan reprezentacji Anglii przed podpisaniem umowy miał ponoć zostać zapewniony przez lokalne władze, że prawa człowieka są przestrzegane w Katarze, a na mundialu możliwe będzie prezentowanie symboli społeczności LGBTQ.

David Beckham miał w związku z tymi deklaracjami wyrazić nadzieję, że mundial w 2022 roku faktycznie będzie oznaczał dla Kataru pozytywną zmianę i zdecydował się na zostanie ambasadorem tego kraju.