Aktualności 18 października 2021

Piłkarze AEK Ateny promują adopcję psów

autor: Mateusz Mazur

Piłkarze AEK Ateny wyszli wczoraj na boisko w dość nietypowym towarzystwie. Zawodnikom towarzyszyły bowiem szczeniaki z jednego z ateńskich schronisk. Piłkarze wzięli udział w akcji promującej adopcję psów. 

Na pomoc porzuconym zwierzętom

AEK Ateny ponownie zaangażował się w akcję, która ma zwrócić uwagę społeczeństwa na problem porzucanych zwierząt. Tym razem piłkarze greckiego klubu zapoznali zgromadzonych na stadionie kibiców z ośmioma szczeniakami z miejscowego schroniska. Wychodząc na mecz z Atromitosem zawodnicy trzymali bowiem na rękach porzucone zwierzęta, które poszukują nowych właścicieli. – PAE AEK ponawia swoje działania mające na celu podniesienie świadomości społecznej i promowanie adopcji bezpańskich zwierząt – brzmi oficjalny komunikat ateńskiego klubu.

Cała akcje jest efektem współpracy z organizacją non-profit “The ghosts of Aspropyrgos”, która w następujący sposób odniosła się do wydarzenia: – Dzisiaj osiem porzuconych szczeniąt wyszło na boisko w ramionach piłkarzy!!! Drużyna okazała przekład współczucia dla bezpańskich zwierząt w Grecji i zachęciła ludzi do adopcji!!