Aktualności 12 października 2021

TVP z sublicencją na zimowe igrzyska w Pekinie!

Duże zainteresowanie wzbudził temat praw telewizyjnych skoków narciarskich. Po wielu latach transmisji Pucharu Świata w TVP, nadawca publiczny nie będzie relacjonować wszystkich zmagań skoczków. Igrzyska olimpijskie w Pekinie znajdą się jednak w ofercie Telewizji Polskiej. Discovery sprzedało bowiem TVP sublicencję - informuje serwis wirtualnemedia.pl. 

Wielka zmiana

Śmiało można mówić o rewolucji na rynku praw telewizyjnych. Puchar Świata w skokach narciarskich był sztandarową ofertą TVP na jesienną ramówkę. Tymczasem po wielu latach Telewizja Polska nie będzie pokazywać zmagań naszych skoczków. Discovery podjęło bowiem decyzję o braku sprzedaży sublicencji na ten konkretny produkt.

Igrzyska olimpijskie w TVP

Jak się jednak okazuje, obie strony potrafiły dojść do porozumienia w kwestii igrzysk olimpijskich. Biuro prasowe TVN Grupy Discovery poinformowało bowiem serwis wirtualnemedia.pl o sprzedaży sublicencji na igrzyska w Pekinie – Współpracujemy z TVP przy innych prawach sportowych, np. do igrzysk olimpijskich. Miało to miejsce przy okazji Zimowych Igrzysk Olimpijskich Pyeongchang 2018 i tegorocznych Igrzysk Olimpijskich Tokio 2020. Kolejne porozumienie osiągnęliśmy w tym roku w odniesieniu do zbliżających się Zimowych Igrzysk Olimpijskich Pekin 2022.