Aktualności 5 października 2021

Państwowa stacja z prawami do transmisji meczów ligi rosyjskiej

autor: Mateusz Mazur

Telewizja Матч ТВ (Mecz TV) ponownie nabyła prawa do transmisji spotkań ligi rosyjskiej na najbliższe cztery lata. Dla klubów Primjer-Ligi oznacza to znaczny wzrost wpływów z tytułu praw telewizyjnych w porównaniu z ostatnimi latami. Wybór zapadł w wyniku głosowania, w którym kluby rosyjskiej ekstraklasy podjęły decyzję jednogłośnie. 

Stary-nowy partner

Rosyjska Primjer-Liga pozostaje w państwowej stacji Mecz TV. Telewizja nabyła prawa do transmisji najwyższej rosyjskiej klasy rozgrywkowej na kolejne cztery lata. Początkowo wybór nowego partnera zapaść miał na drodze przetargu, jednak finalnie decyzję o przedłużeniu umowy z Mecz TV podjęły kluby Primjer Ligi. Wybór był jednogłośny, a fakt, że mecze Primjer-Ligi pozostaną w Mecz TV wiąże się ze sporym wzrostem wpływów do klubowych kas.

obraz-2021-10-05-174620

Pierwszy rok obowiązywania nowej umowy to aż 80 mln euro, które wpłynął do kas klubów. Natomiast już w trakcie drugiego i trzeciego sezonu kluby wzbogacą się o 90 mln euro. Jest to spory wzrost wpływów z tytułu praw telewizyjnych, gdyż umowa, która obowiązywała do tej pory opiewała na kwotę 20 mln euro rocznie.