Aktualności 4 października 2021

FBI będzie obecne w trakcie spotkań Indian Wells

Już w tym tygodniu rozpoczyna się turniej BNP Paribas Open Indian Wells. W trakcie spotkań obecne będzie Federalne Biuro Śledcze, czyli FBI. Jest to efekt wydarzeń, jakie miały miejsce m.in. w trakcie turnieju US Open 2021.

Zawodnicy walczą z hejtem

Podczas trzeciej rundy US Open 2021 Sloane Stephens rywalizowała z Angelique Kerber. Amerykańska zawodniczka przegrała ten pojedynek. Tuż po meczu Stephens otrzymała masę obraźliwych wiadomości oraz gróźb. Z hejtem w sieci walczyła także Madison Keys, który apelowała do osób odpowiedzialnych za media społecznościowe o odpowiednią reakcję.

FBI w trakcie spotkań Indian Wells

ATP oraz WTA skierowały do zawodników informację, iż w trakcie spotkań BNP Paribas Open Indian Wells będą obecne służby FBI, które mają na celu ochronić zawodników oraz zawodniczki przed nieprzyjemnymi sytuacjami związanymi z hejtem.

Tak brzmiał komunikat – Drodzy zawodnicy oraz członkowie sztabów. Chcielibyśmy was poinformować, iż FBI będzie obecne w tym roku podczas BNP Paribas Open w Indian Wells, by monitorować i reagować na wszelkie naruszenia, jakie mają miejsce w mediach społecznościowych.

WTA BNP Paribas Open potrwa od 6 do 17 października, natomiast ATP BNP Paribas Open odbędzie się w dniach 7-17 października.