Aktualności 27 września 2021

Ryszard Czarnecki zrezygnował z kandydowania na prezesa PZPS!

W Warszawie rozpoczyna się Walne Zgromadzenie Sprawozdawczo-Wyborcze Delegatów PZPS. Przed tym istotnym wydarzeniem specjalny briefing zwołał Ryszard Czarnecki, który poinformował o rezygnacji z kandydowania na prezesa Polskiego Związki Piłki Siatkowej. 

Trzech poważnych kandydatów

Na przestrzeni ostatnich tygodni toczyły się dyskusje na temat najpoważniejszych kandydatów w kontekście fotelu prezesa Polskiego Związku Piłki Siatkowej. W tym gronie byli: Sebastian Świderski – prezes ZAKSY Kędzierzyn-Koźle, Jacek Kasprzyk – szef siatkarskiej centrali oraz wiceprezes PZPS oraz pełnomocnik PiS ds. sportu – Ryszard Czarnecki. Ten ostatni postanowił zrezygnować.

Ryszard Czarnecki rezygnuje z fotelu prezesa PZPS

Na specjalnym briefingu zwołanym w poniedziałkowe przedpołudnie, Ryszard Czarnecki poinformował o rezygnacji z kandydowania na prezesa Polskiego Związki Piłki Siatkowej (cyt. onet.pl) – Dla dobra polskiej siatkówki rezygnuję z kandydowania. Czasem trzeba skasować własne ambicje. Trzeba szukać tego, co łączy, a nie dzieli. 

Wyraźnym faworytem w wyścigu o fotel prezesa PZPS jest Sebastian Świderski. Przed nowym szefem polskiej siatkówki ważne decyzje. Jak wiadomo, zarówno w męskiej reprezentacji, jak i żeńskiej następują zmiany selekcjonerów.

fot. Polska Debatuje