Aktualności 23 września 2021

Nagrody pieniężne na kobiecym Euro wzrosną dwukrotnie

autor: Mateusz Mazur
UEFA poinformowała, że na przyszłorocznych mistrzostwach Europy w piłce nożnej kobiet suma nagród pieniężnych za awans do kolejnych etapów rozgrywek zostanie zwiększona dwukrotnie, w porównaniu do mistrzostw Europy rozegranych w roku 2017. 

Piłkarki zarobią dwa razy więcej

Zarobki w piłce nożnej kobiet są coraz bardziej istotną i coraz częściej poruszaną kwestią przy okazji dyskusji o przyszłości futbolu. Niedawno Irlandia zdecydowała się zrównać wysokość nagród jakie za osiągnięcia z reprezentacją otrzymują piłkarze i piłkarki, a dziś UEFA poinformowała o znacznym zwiększeniu puli nagród na mistrzostwa Europy kobiet, które rozegrane zostaną w 2022 roku w Anglii.

obraz-2021-09-23-152850

Mówimy tutaj o dwukrotnej podwyżce, w porównaniu do Mistrzostw Europy rozegranych w roku 2017. Wówczas na nagrody przeznaczono 8 milionów Euro. Za rok kwota ta wyniesie już 16 mln euro, a dodatkowe 4.5 mln euro zostanie rozdysponowane pomiędzy kluby, które zwolnią swoje zawodniczki na angielski turniej. Przypomnijmy, że ze względu na pandemię koronawirusa mistrzostwa Europy kobiet zostały przeniesione na 2022 rok i zostaną rozegrane w dniach 6 – 31 lipca.