Aktualności 21 września 2021

Gregor Schlierenzauer zakończył karierę

Jeden z najwybitniejszych skoczków narciarskich w historii. Rekordzista pod względem liczby wygranych konkursów Pucharu Świata. Gregor Schlierenzauer nie poprawi już swoich wyników. Austriak poinformował, iż kończy sportową karierę. 

Imponujący początek

Z wielkim impetem do rywalizacji w Pucharze Świata wkroczył Gregor Schlierenzauer. Austriak triumfował w zawodach jeszcze w wieku 16 lat. Do końca 2009 roku Schlierenzauer miał na swoim koncie 26 zwycięstw w Pucharze Świata. Łącznie 31-latek zgromadził 53 wygranych, a ostatnia z nich przypada na 2014 rok i zawody w Lillehammer.

W bogatej gablocie Austriaka brakuje przede wszystkim złotego krążka igrzysk olimpijskich w zawodach indywidualnych. W 2010 roku Schlierenzauer zajął 3. miejsce zarówno na normalnej, jak i dużej skoczni w Vancouver. Z pierwszego miejsca Austriak cieszył się za sprawą triumfu w drużynie.

Gregor Schlierenzauer żegna się ze skocznią

W związku z tym, iż Gregor Schlierenzauer rozpoczął przygodę z konkursami Pucharu Świata bardzo wcześnie, wiek Austriaka przy ogłoszeniu zakończenia kariery może zaskakiwać. Mówimy bowiem o 31-latku. Jak wiadomo, wielu starszych skoczków cały czas rywalizuje w zawodach. Schlierenzauer od dawna miał jednak spore problemy z utrzymaniem odpowiedniej formy. Austriak podjął decyzję, by zakończyć karierę skoczka narciarskiego.