Aktualności 16 września 2021

Grupa LEGO stworzyła zestaw ze słynnym Camp Nou

Grupa LEGO zapowiada nowy zestaw LEGO® Camp Nou – FC Barcelona. To pełen detali hołd dla słynnego stadionu, który jest siedzibą jednej z najlepszych drużyn piłki nożnej oraz domem dla jej fanów.

Zarówno miłośnicy klubu FC Barcelona, jak i klocków LEGO mogą teraz zbudować stadion Camp Nou w całej swojej okazałości, tworząc spektakularny model składający się z 5 509 części, który z pewnością zajmie honorowe miejsce w domu każdego fana.

Odwzorowuje rzeczywistość

Zestaw niezwykle szczegółowo odwzorowuje rzeczywistą budowlę – zawiera całe boisko, trybuny, tunel, z którego wychodzą zawodnicy, a nawet figurkę trenera drużyny. Tablica wyników nawiązuje do doniosłego derbowego zwycięstwa 5:0, a motto FC Barcelony „Més que un Club” dumnie prezentuje się na trybunach.

Jordi Balsells, Dyrektor Barça Licensing & Merchandising, komentuje: „Camp Nou jest jednym z symboli klubu FC Barcelona. Jesteśmy zatem bardzo dumni z możliwości wspólnego stworzenia z Grupą LEGO reprodukcji stadionu, którą fani będą mogli zbudować od zera oraz która reprezentuje dom wszystkich Cules.

Fani mogą zwizualizować sobie skalę prawdziwego stadionu podczas budowania, gdy będą spoglądać na boisko poprzez tunel dla zawodników, będąc gotowymi do rozpoczęcia meczu przed trybunami, które mogą pomieścić do 99 354 osób. Trybuny wokół boiska mogą być podzielone na cztery sekcje, umożliwiając szersze spojrzenie na całość zestawu i docenienie detali. Dodatkowe elementy to między innymi wejście na stadion dla VIP-ów oraz liczne naklejki i flagi służące do udekorowania stadionu.

Słowo od projektanta

Rok Zgalin Kobe, Projektant Zestawów LEGO, komentuje: „Stworzenie Camp Nou w formie klocków LEGO było naprawdę przyjemnym wyzwaniem. Od ożywienia trybun po wyobrażanie sobie zawodników wychodzących z tunelu na boisko – cały czas praktycznie czuć atmosferę szalonej gry”.

Zarówno doświadczeni budowniczy, jak i fani FC Barcelony z pewnością będą czerpać przyjemność z oszałamiającej skali tego zestawu, który po ukończeniu budowy może z dumą być ustawiony na półce jako najcenniejsze trofeum. Zestaw LEGO® Camp Nou – FC Barcelona jest dostępny w sprzedaży w sklepach LEGO oraz na stronie w rekomendowanej cenie detalicznej 1499,99 PLN.

Źródło: Lego informacja prasowa