Aktualności 13 września 2021

TVP pokaże na żywo domowe mecze Legii w fazie grupowej Ligi Europy!

Już w najbliższą środę Legia Warszawa rozpocznie swój udział w fazie grupowej Ligi Europy. Jak się okazuje kibice w Polsce będą mieli dwie możliwości oglądania meczów mistrza Polski. Wszystkie spotkania na żywo oferuje dysponent praw do rozgrywek platforma Viaplay. Na zasadzie sublicencji swoje transmisje zaoferuje TVP. W przypadku publicznego nadawcy mowa jednak o połowicznym sukcesie.

Od tego sezonu platforma Viaplay dysponuje prawami do meczów Ligi Europy i Ligi Konferencji Europy. Wobec awansu warszawskiego klubu do fazy grupowej tych pierwszych rozgrywek, rozpoczęła się batalia o transmisje ze spotkań Legii. TVP udało się wynegocjować sublicencje, która obejmie… transmisje na żywo połowę meczów warszawian. TVP pokaże w otwartym kanale wszystkie domowe mecze Legii. W przypadku wyjazdów publiczny nadawca będzie miał prawo do retransmisji także w otwartym kanale.

Z Moskwy tylko Viaplay

Pierwszy mecz fazy grupowej Legia Warszawa rozegra w Moskwie. W środowe popołudnie rywalem warszawian będzie Spartak Moskwa. Początek spotkania o 16:30 na platformie Viaplay, które skomentują Rafał Wolski i Marcin Borzęcki. Studio przed meczem rozpocznie się już o godzinie 15:20. Na murawie stadionu Otkritie Arena będą Szymon Ratajczak oraz były golkiper Spartaka Wojciech Kowalewski.

W studiu w Warszawie znajdą się Piotr Domagała, Michał Zachodny i Piotr Stokowiec. Dla tego ostatniego to będzie pierwszy występ w roli eksperta telewizyjnego od zakończenia pracy w Lechii Gdańsk. Co ciekawe dzień później przy okazji kolejnych spotkań europejskich pucharów, w studiu ekspertem będzie Łukasz Smolarow – dotychczasowy asystent Stokowca.