Aktualności 8 września 2021

Widzowie w Anglii nie zobaczą w telewizji powrotu Cristiano Ronaldo!

Cristiano Ronaldo przywita się ponownie z Premier League prawdopodobnie już w ten weekend, w spotkaniu z Newcastle United. Co ciekawe, angielscy widzowie nie będą mogli zobaczyć tego w swojej telewizji.

Cristiano Ronaldo zagra w barwach „Czerwonych diabłów” po 12 latach przerwy. Mecz ten będą z pewnością śledzić w telewizji widzowie z całego świata, ale nie ci z Anglii.

Wszystkiemu winny zakaz

Brytyjscy nadawcy telewizyjni nie będą mogli przeprowadzić transmisji z meczu Manchester United – Newcastle United z powodu obowiązującego prawa i tzw. „3 pm blackout”. W myśl tej zasady, która obowiązuję na Wyspach już od kilkudziesięciu lat, ogólnokrajowe stacje telewizyjne nie mogą między godziną 14:45 a 17:15 transmitować na żywo spotkań Premier League.

Rozgrywki Premier League transmitują w Anglii bardzo znane stacje Sky Sports oraz BT Sport, ranga meczu jest wyjątkowa, ale nie przewidziano dla niego żadnego wyjątku. Gdy sprawa wyszła na jaw, zgodnie z medialnymi doniesieniami, obie stacje próbowały wymóc na władzach ligi zmianę terminu rozgrywania meczu, ale im się to nie udało.

Obejrzy świat, ale nie Anglicy

Sytuacja jest o tyle kuriozalna, że mecz Manchester United – Newcastle United bez problemów zobaczą w telewizji widzowie na całym świecie, ale nie wyjątkowo zainteresowani nim kibice Premier League z Anglii.

W Polsce transmisję spotkania Manchester United – Newcastle United przeprowadzi stacja Canal Plus. Mecz rozpocznie się w sobotę 11 września o godzinie 16:00.