Aktualności 7 września 2021

Otylia Jędrzejczak kandydatką na prezesa Polskiego Związku Pływackiego

autor: Mateusz Mazur

Otylia Jędrzejczak zakończyła karierę sportową już jakiś czas temu. Polska pływaczka nadal zaangażowana jest jednak w rozwój pływania w Polsce. Dzisiaj Jędrzejczak oficjalnie potwierdziła, że zamierza ubiegać się o stanowisko prezesa Polskiego Związku Pływackiego. 

Ewolucja, nie rewolucja

– Potrzeba zmiany jest widoczna. Zmiana ma jednak połączyć środowisko, żebyśmy bogatsi w zdobyte już doświadczenia (i te pozytywne, i te, które nie powinny się wydarzyć) ruszyli w przód. Dlatego zdecydowałam się na zgłoszenie swojej kandydatury na Prezesa Polskiego Związku Pływackiego. Stawiam na ewolucję, a nie rewolucję. – taką informację przekazała za pośrednictwem Facebooka Otylia Jędrzejczak. Wybory nowego prezesa PZP odbędą się już końcem września w Spale.

Wybory nowego prezesa Polskiego Związku Pływackiego budzą tym razem więcej zainteresowania niż zwykle. Wszystko za sprawą porażki wizerunkowej, którą PZP zaliczył w ostatnich miesiącach. Chodzi oczywiście o błąd, przez który część polskich pływaków straciła szansę na występ na Igrzyskach Olimpijskich w Tokio. Cała sprawa odbiła się szerokim echem w Polsce i dla wielu była oznaką problemów, z którymi boryka się Polski Związek Pływacki. W całą sprawę żywo zaangażowana była także Jędrzejczak, która doradzała pływakom, by złożyli pozew przeciwko związkowi.

Mistrzyni Olimpijska prezesem

Przypomnijmy, że Otylia Jędrzejczak jest jednym z najbardziej utytułowanych polskich sportowców. Na swoim koncie ma między innymi dwa złote medale olimpijskie. W 2019 roku została uhonorowana włączeniem do prestiżowego grona International Swimming Hall of Fame. Sześć lat temu polska pływaczka podjęła decyzje o zakończeniu sportowej kariery i zaangażowaniu się w rozwój polskiego pływania.