Aktualności 3 września 2021

Kolejny duży klub w piłce kobiecej. Wisła Płock z nową drużyną

Coraz większą popularnością cieszy się piłka nożna kobiet. Naprzeciw temu zainteresowaniu wychodzą kolejne kluby tworząc nowe sekcje. Wisła Płock dołącza do tego grona i od nowego sezonu będzie miała pod swoimi skrzydłami także żeńską ekipę. "Nafciarki" będą grały w III lidze.

Nowy zespół zastąpi na mapie piłki nożnej kobiecej drużynę Królewskie Płock, jednocześnie przejmując wszystkie zawodniczki. Trzecioligowe zmagania to jeszcze poziom makroregionalny i obejmuje taki sam obszar, jak analogiczne rozgrywki u mężczyzn. Chodzi o cztery województwa: mazowieckie, łódzkie, warmińsko-mazurskie oraz podlaskie.

– O takim ruchu myśleliśmy już od dłuższego czasu. Kobieca piłka nożna notuje w ostatnim czasie istotny rozwój w naszym kraju, drużyny notują stały progres sportowy i wizerunkowy. Cieszy też fakt, że pojawiają się nowe, żeńskie ekipy, również w innych klubach ekstraklasy, jak ostatnio w Rakowie Częstochowa czy Lechu Poznań. Teraz do tego zaszczytnego grona dołącza również Wisła Płock – powiedział dla oficjalnej strony Michał Łada, dyrektor marketingu klubu.

Co ciekawe pierwsze spotkanie “nowego” klubu już w najbliższy weekend. Rywalem płocczanek będzie znany zespół AKS Zły. Początek spotkania przy na Stadionie Miejskim imienia Bernarda Szymańskiego już w niedzielę o godzinie 15:00.

Fot. wisla-plock.pl