Aktualności 31 sierpnia 2021

Górnik Zabrze informuje o zmianie prezesa

Przedstawiciele Górnika Zabrze poinformowali dziś w specjalnym komunikacie o zmianie na stanowisku prezesa klubu. Obowiązki Dariusza Czernika, do czasu znalezienia jego następcy, decyzją Rady Nadzorczej przejął Tomasz Młynarczyk.

Dariusz Czernik pełnił funkcję prezesa zabrzańskiego klubu od stycznia 2020 roku, wcześniej będąc członkiem zarządu. To bardzo dobrze znana postać w zabrzańskim środowisku sportowym, jako że z Górnikiem współpracował już w latach 80. ubiegłego wieku. Oficjalnych powodów odwołania go ze stanowiska nie podano, ale spekuluje się, że wpływ miały na to m.in. kiepskie wyniki zespołu w obecnym sezonie.

Górnik zawodzi – kiepski start sezonu

Górnik po 5 meczach w tym sezonie Ekstraklasy, z dwoma zwycięstwami i trzema porażkami, zajmuje obecnie w tabeli 15. miejsce, mając tyle samo punktów co znajdujące się w strefie spadkowej Zagłębie Lubin. Nie pomogło zatrudnienie na stanowisku trenera Jana Urbana oraz sprowadzenie Lukasa Podolskiego, który miał być zarówno marketingowym jak i sportowym impulsem dla zabrzańskiego klubu.

Młynarczyk w nowej-starej roli

Tomasz Młynarczyk jest prawnikiem i związany jest z Górnikiem Zabrze już od kilku lat. Zgodnie z decyzją Rady Nadzorczej będzie zarządzał klubem do czasu powołania nowego prezesa. W przeszłości tymczasowo zasiadał już na tym stanowisku, będąc także wiceprezesem Górnika.