Aktualności 18 sierpnia 2021

PESA Bydgoszcz SA sponsorem BKS Visły Bydgoszcz

autor: Mateusz Mazur
Podczas konferencji prasowej władze BKS Visły Bydgoszcz poinformowały, że nowym sponsorem klubu Tauron I Ligi została PESA Bydgoszcz, przedsiębiorstwo zajmujące się produkcją i remontem pojazdów szynowych.

PESA z Visłą przynajmniej przez rok

Niezwykle dobra wiadomość dla fanów siatkówki z Bydgoszczy. Tamtejsze przedsiębiorstwo PESA dołączyło do grona sponsorów BKS Visły Bydgoszcz. Szczegóły umowy nie są jeszcze znane, ale wiemy że umowa ma obowiązywać przez najbliższy rok, z możliwością przedłużenia o kolejne 12 miesięcy. Przedstawiciele PESA Bydgoszcz pokusili się o komentarz do całej sprawy: – Rozmowy między firmą i klubem były długie, a umowa jaką parafowano obowiązuje na najbliższy rok. – Te korzyści z tytułu podpisania umowy sponsorskiej muszą być obustronne.

Prezes Wojciech Jurkiewicz zapowiada, że nie chce mówić o finansowych szczegółach umowy: W tym momencie, firma Pesa dołącza do grona naszych sponsorów, jest bardzo ważnym i mocnym sponsorem naszego klubu.

Firma z tradycjami

Firma Pojazdy Szynowe Pesa Bydgoszcz została założona w 1851 roku i zajmuje się produkcją oraz remontem głównie: lokomotyw, wagonów i tramwajów. Ich towary cieszą się popularnością również zagranicą, gdyż eksploatowane są aż w dwunastu krajach. Według danych z 2017 roku przychody przedsiębiorstwa wynosiły wówczas przeszło 700 mln złotych rocznie.

fot. MKS Będzin S.A. Twitter