Aktualności 6 sierpnia 2021

Współpraca Piasta Gliwice z Politechniką Śląską

autor: Adam Pera
Czwartkowa konferencja na Stadionie Miejskim im. Piotra Wieczorka w Gliwicach przyniosła ogłoszenie współpracy Piasta Gliwice z Politechniką Śląską. Kooperacja ma na celu powstanie Akademii Sportowej Gliwice.

Powstanie Akademii Sportowej Gliwice

Akademia Sportowa Gliwice ma być najnowocześniejszym ośrodkiem sportu i rekreacji, który będzie przeznaczony dla zawodników wyczynowych oraz mieszkańców miasta. Będzie ona owocem współpracy Piasta Gliwice oraz Politechniki Śląskiej. Przedstawicielami uczelni, którzy wzięli udział w konferencji byli profesorowie Klaudiusz Fross, kierownik Katedry Projektowania i Badań Jakościowych w Architekturze oraz Krzysztof Czapla, dyrektor Ośrodka Sportu i pełnomocnik w sprawie współpracy w ramach zawartego porozumienia na rzecz promocji Akademii Sportu Gliwice.

Wypowiedzi na temat współpracy

– Cieszymy się, że do grona partnerów Politechniki Śląskiej dołączył tak znamienity klub jak Piast Gliwice. Będziemy mieli przyjemność współpracować w projektach, programach związanych Akademią Sportu Gliwice. Miasto Gliwice i klub sportowy Piast Gliwice jako podmioty z dużymi ambicjami, zasłużyły na taką akademię. To naturalny element rozwoju. Ta inwestycja, która zlokalizowana będzie w bezpiecznym sąsiedztwie jeziora Czechowice spowoduje rewitalizację całego ośrodka rekreacji, który służy mieszkańcom, a jednocześnie będzie idealnie wspomagać w treningu i regeneracji sportowców – powiedział profesor Klaudiusz Fross.

– Jestem pewny, że współpraca, którą rozpoczynamy w obszarze koncepcji, projektowania, budowania Akademii będzie bardzo owocna i pomoże zrealizować ten projekt w wyjątkowym kształcie. Wszyscy liczymy na to, że już w niedługim okresie będziemy mogli cieszyć się z oddania pierwszych boisk i możliwości trenowania na nich – stwierdził Grzegorz Bednarski, prezes Piasta Gliwice i Przewodniczący Rady Sportu w Gliwicach.