Aktualności 27 lipca 2021

FC Barcelona reaguje na rasistowskie wpisy w kierunku Ilaixa Moriby

autor: Adam Pera
FC Barcelona nie zamierza tolerować rasistowskich wpisów pod adresem swojego piłkarza Ilaixa Moriby. Powodem, dla którego fani "Dumy Katalonii" obrażają zawodnika jest niechęć do przedłużenia przez niego kontraktu z zespołem.

Wyzwiska na tle rasistowskim w kierunku celebrytów czy gwiazd sportu stają się niestety coraz częstszym zjawiskiem. Rozwój social mediów generuje ogrom hejtu, który w skrajnych przypadkach przemienia się w akty ksenofobii czy rasizmu. Najnowszą ofiarą takich zachowań stał się 18-letni pomocnik FC Barcelony Ilaix Moriba.

Znakomite wejście do drużyny

Piłkarz przebojem wdarł się do pierwszego zespołu FC Barcelony i w kilku rozegranych meczach potrafił pokazać spory talent. Urodzony w Conakry zawodnik wystąpił w poprzednim sezonie w 18 spotkaniach “Blaugrany” we wszystkich rozgrywkach zdobywając jedną bramkę i notując trzy asysty.

Udane występy skłoniły gracza do rozważań na temat swojego kontraktu. Aktualna umowa z hiszpańskim gigantem obowiązuje tylko do czerwca 2022 roku. Przy ewentualnym przedłużeniu kontraktu Moriba oczekiwałby sporej podwyżki, na którą nie może sobie pozwolić klub.

FC Barcelona reaguje na hejt

Napięcia na linii Moriba – FC Barcelona stały się powodem, dla którego 19-latek został obiektem ataków ze strony kibiców klubu. FC Barcelona nie pozostała jednak obojętna na tego typu zachowania i zamieściła filmik przedstawiający Moribę przeglądającego swoje media społecznościowe podpisując go: “Kochamy piłkę nożną. Walczymy z rasizmem.” Pozostaje tylko mieć nadzieję, że rasistowskie komentarze przestaną pojawiać się pod postami Moriby, a także innych osób będących obiektem tego typu ataków.