Aktualności 26 lipca 2021

Wulgaryzmy w trakcie meczu tenisa. Eurosport Polska przeprasza za wpadkę

Trwają igrzyska olimpijskie, które relacjonuje Eurosport. Do bardzo nietypowej sytuacji doszło w trakcie kobiecego meczu tenisa, w którym Sabalenka rywalizowała z Vekic. Komentator Karol Stopa nie zorientował się, iż nadal jest na wizji. Padło sporo wulgaryzmów, za które przeprosiła stacja 

Błąd na błędzie

Sytuacja była naprawdę nietypowa. Realizator najprawdopodobniej nie zorientował się, by wyłączyć komentatora. Tym samym Karol Stopa zaczął prywatnie oceniać przebieg meczu, używając wiele wulgaryzmów. Dopiero po chwili otrzymał informację, iż cały czas był na wizji.

Oczywiście wina leży po obu stronach. Osoba odpowiadająca za transmisję musi w takiej sytuacji od razu zareagować. Sam komentator niezależnie od wydarzeń nie powinien używać wulgaryzmów, mając z tyłu głowy możliwość, iż taki błąd realizatora kiedyś ma prawo się przydarzyć.

Eurosport przeprasza

W mediach społecznościowych pojawiło się wiele komentarzy na temat zaistniałej sytuacji. Eurosport Polska opublikował specjalnie oświadczenie, w którym przeprosił za wpadkę – Przepraszamy w imieniu Eurosportu i Karola Stopy za niewłaściwy język, którym posłużył się podczas transmisji meczu tenisowego. Dołożymy wszelkich starań, aby podobne sytuacje nie miały miejsca, a komentarz na naszych platformach był zawsze zgodny z najwyższymi standardami.