Aktualności 22 lipca 2021

Raków Częstochowa z nowymi koszulkami

Rusza nowy sezon, a wraz z nim nowe koszulki. Raków Częstochowa zaprezentował wzory na nadchodzące rozgrywki. "Z flagi powstałaś..." to hasło, pod którymi wychodzą nowe trykoty we współpracy ze sponsorem technicznym, firmą Macron.

W ostatnią sobotę Raków Częstochowa zdobył Superpuchar Polski. Zgarnął tym samym drugie trofeum w rok swojego 100-lecia. Dzisiaj rozpoczyna rywalizacje w europejskich pucharach. Już o 19:00 początek wyjazdowego meczu Ligi Konferencji Europy. Rywalem Suduva Marijampole. Już na Litwie będzie można zobaczyć nowy krój strojów RKS-u.

Koszulka stanowi połączenie tradycji i nowoczesności. Inspiracją dla wzoru były kibicowskie flagi obecne przez lata podczas meczów przy Limanowskiego 83, gdzie Czerwono-Niebiescy wrócą do gry po długiej przerwie. Od wewnętrznej strony koszulki umieszczone zostało hasło „Oddaję serce za drużynę”, a na odwrocie tuż nad nazwiskiem widnieje data założenia klubu „1921” – czytamy na oficjalnej stronie klubu.

Chcesz zobaczyć prezentacje? Kliknij w obrazek

Pierwszy komplet będzie w tradycyjnych czerwono-niebieskich barwach. Drugi to biała koszulka, z szarymi wstawkami. Raków Częstochowa informuje, że nowe stroje trafią do sprzedaży od 20 sierpnia. Klub nie podał jeszcze ceny.