Aktualności 14 lipca 2021

NBA zostaje w Canal+

Kibice koszykówki w Polsce mogą odetchnąć. Nie będą musieli zmieniać platformy oglądania meczów najlepszej ligi świata. Od dwudziestu lat NBA można oglądać w Canal+ i nadal tak będzie. Stacja przedłużyła umowę o kolejne dwa sezony.

Na mocy kolejnego kontraktu kibice będą mogli przez dwa najbliższe sezony nadal emocjonować się NBA na antenach Canal+. – Nowa, dwuletnia umowa gwarantuje CANAL+ prawa do pokazywania ponad 150 meczów NBA na żywo w każdym z obu sezonów. Na kanałach nadawcy można będzie obejrzeć wszystkie weekendowe mecze, które w ramach inicjatywy „NBA Saturdays i NBA Sundays presented by NBA 2k21” będą się rozpoczynać w najlepszym czasie antenowym w Polsce. Umowa obejmuje również spotkania NBA Playoffs, NBA All-Star, Christmas Day Games oraz wszystkie mecze finałów konferencji i finałów NBA, a także oryginalne programy NBA – czytamy na stronie nadawcy.

Ponadto stacja informuje, że od poniedziałku do piątku będą kibice obejrzą magazyn “Basket+”. Do tego coraz częściej pojawi się studio. Już nie tylko przy okazji hitowych meczów ligi, ale także dotyczyć będzie “mniej medialnych” spotkań oraz wspomnianych magazynów.

Wszystko to będzie obowiązywało od początku sezonu 2021/2022. Obecne rozgrywki już powoli się kończą, gdyż trwają finały ligi NBA. Po trzech meczach Phoenix Suns prowadzą 2:1 z Milwaukee Bucks. Do rozegrania zatem zostały przynajmniej dwa spotkania. Czwarty mecz finału odbędzie się już najbliższej nocy, a kolejny z soboty na niedzielę. Oba oczywiście obejrzą kibice na antenach Canal+.