Aktualności 30 czerwca 2021

Raków Częstochowa także w TVP Sport!

Trwa ofensywa TVP Sport związana z prawami do transmisji meczów polskich drużyn w europejskich pucharach. W ostatnich dniach dyrektor stacji Marek Szkolnikowski informował o spotkaniach Pogoni Szczecin i Legii Warszawa. Teraz do tego grona dołączył kolejny przedstawiciel PKO Ekstraklasy - Raków Częstochowa.

Marek Szkolnikowski za pośrednictwem Twittera poinformował, że TVP Sport pokaże wszystkie mecze eliminacyjne Rakowa Częstochowa. Na dzisiaj trudno powiedzieć, ile ich będzie. Wiadomym jest, że na antenie telewizji publicznej zobaczymy dwumecz z którymś z bałtyckich klubów. W dniach 22 i 29 lipca częstochowianie zmierzą się ze zwycięzcą pary I rundy Suduva Marjampole(Litwa) – Valmiera(Łotwa).

Wszystko w ramach Ligi Konferencji Europy, czyli nowych rozgrywek, jakie UEFA stworzyła od sezonu 2021/2022. W nich obejrzymy także Pogoń Szczecin oraz Śląsk Wrocław. Portowcy wystartują, podobnie jak Raków, od drugiej rundy. Wcześniej ruszy do gry Śląsk Wrocław. Do pierwszego meczu wrocławian, z estońskim Paide Linnameeskond, pozostało 8 dni. Nadal jednak nie wiadomo czy którakolwiek z polskich stacji będzie transmitowała dwumecz Śląska.

Rodzynkiem w Lidze Mistrzów będzie Legia Warszawa. Pierwszy mecz warszawskiego zespołu odbędzie się w środę 7 czerwca. Oba spotkania z Bodo/Glimt także pokaże TVP Sport.