Aktualności 22 czerwca 2021

Mundial 2022. Niezaszczepieni kibice nie obejrzą meczów na stadionie?

Tylko zaszczepieni kibice obejrzą z trybun Mistrzostwa Świata 2022? Jak poinformował katarski rząd, tylko osoby, które wcześniej otrzymają szczepionki przeciw koronawirusowi, będą mogli wejść na areny rozgrywek. Państwo jednak planuje zapewnić dostarczenie szczepionek dla widzów turnieju.

Mundial coraz bliżej

Mistrzostwa świata w piłce nożnej odbędą się w przyszłym roku. Katar ugości najlepsze reprezentacje świata od 21 listopada do 18 grudnia. Początkowo rozgrywki miały odbyć się tak, jak zazwyczaj – na przełomie czerwca i lipca. Wysokie temperatury na Półwyspie Arabskim w tamtym czasie nie pozwalają jednak na organizację turnieju w dogodnych warunkach w letnich miesiącach.

Katar chce się przygotować na wypadek kolejnych faz pandemii

Do turnieju pozostało już coraz mniej czasu, dlatego organizatorzy pragną jeszcze lepiej zabezpieczyć się na wszystkie ewentualności. Państwo pragnie się przygotować na wypadek, gdyby pandemia koronawirusa wciąż nie ustała do czasu turnieju. Władze Kataru zapewniły, że kibice, którzy nie będą zaszczepieni, nie wejdą na trybuny podczas rozgrywek.

Premier kraju, szejk Chalid bin Chalifa bin Abdulaziz Al Thani zapewnił jednak, że Katar prowadzi negocjacje z jedną z firm farmaceutycznych. Celem tych rozmów jest dostarczenie miliona szczepionek na czas mistrzostw. – Naszym głównym celem jest ochrona zdrowia publicznego obywateli i mieszkańców kraju – powiedział premier Kataru.