Aktualności 16 czerwca 2021

Raków Częstochowa z kapitalną akcją we Wrocławiu

Okazanie wdzięczności odchodzącemu piłkarzowi to często drażliwy temat. Zazwyczaj kończy się na tych samych formułkach w social mediach. Jednak Raków Częstochowa pokazał, że można pożegnać z klasą. Baner z podziękowaniami dla Petra Schwarza stanął we Wrocławiu.

Petr Schwarz po sezonie 2020/2021 zamienia Raków Częstochowa do Śląsk Wrocław. Wiadomo o tym już od miesiąca, a dokładniej od 17 maja. Wówczas wrocławski klub ogłosił przejście Czecha właśnie na Dolny Śląsk. W poniedziałek Schwarz stawił się na pierwszych zajęciach w nowym klubie i… mógł być przyjazdem nieco wzruszony.

Piłkarze Śląska nadal trenują na boisku treningowym starego stadionu przy Oporowskiej. Tuż przed skrętem w ulicę, gdzie znajduje się stadion, na ulicy Grabiszyńskiej pojawił się duży baner z napisem “Schwaniu powodzenia” w barwach częstochowskiego klubu.

Kliknij w obrazek i zobacz komentarze

Niby mała rzecz, a w ten sposób Raków podziękował swojemu piłkarzowi za wkład w sukcesy. Może to kierunek dla innych klubów? Takie gesty niewiele kosztują pieniędzy, a są inwestycją w relacje międzyludzkie.

Łącznie rozegrał 103 mecze dla częstochowian. Z klubem z Jasnej Góry awansował do Ekstraklasy, a teraz wywalczył wicemistrzostwo i Puchar Polski.