Aktualności 3 czerwca 2021

Problemy z wielkim projektem Barcelony!

W 2016 roku Barcelona zaprezentowała projekt Espai Barca, którego celem jest m.in. rozbudowa stadionu Camp Nou. Jak na razie końca realizacji tego planu nie widać. Co więcej, nowy prezydent klubu twierdzi, iż projekt stał się przestarzały i pochłonie znacznie więcej pieniędzy

Ambitne plany

Espai Barca nie tylko zakłada rozbudowę obiektu, na którym swoje mecze rozgrywa FC Barcelona, ale również bierze pod uwagę zmiany wokół stadionu, a także nowe Palau Blaugrana czy Estadi Johan Cruyff. Jak się pokazuje, projekt stoi pod dużym znakiem zapytania ze względu na problemy, które właśnie się pojawiły.

Kolejne opóźnienia

Jak twierdzi Mundo Deportivo, Joan Laporta wątpi w projekt Espai Barca z kilku powodów. Pierwszy z nich to koszty, które jego zdaniem przekraczają przewidziane do tej pory 815 milionów euro. Dodatkowo prezydent klubu uważa, iż cały plan jest przestarzały. Jakby tego było mało, pojawił się problem z rozmieszczeniem budynków wokół stadionu. Mowa konkretnie o trzech obiektach, które miały powstać przy ulicy Gregorio Maranon. Według ustaleń, potrzebne są zmiany lokalizacji budynków. Oznacza to opóźnienie projektu o dwa lata.