Aktualności 21 maja 2021

Przegląd Sportowy świętuje 100. urodziny!

Dokładnie sto lat temu, 21 maja 1921, ukazało się pierwsze wydanie Przeglądu Sportowego. Jedyny sportowy dziennik w kraju obchodzi swój jubileusz. Dzisiejsze wydanie poza zwyczajną piątkową treścią, zawierał także specjalne nawiązanie do numeru, który ukazał się wiek temu.

Od rana w mediach społecznościowych można przeczytać wspominki dziennikarzy i czytelników dotyczące Przeglądu Sportowego. “PS” to ogromna marka na rynku wydawniczym, a poza gazetą ma kilka innych stałych punktów programu, które go wyróżniają. Coroczna gala i Bal Mistrzów Sportu razem z plebiscytem na najlepszego sportowca Polski organizowana przy współpracy z telewizjami. Ponadto znakiem rozpoznawczym jest Skarb Kibica, który początkowo dotyczył klubów polskiej Ekstraklasy. Dzisiaj Skarb Kibica jest wydawany przy okazji niemal każdej większej imprezy.

Chcesz zobaczyć więcej? Kliknij w obrazek

Kluby sportowe prześcigały się także w życzeniach urodzinowych dla gazety. Przy okazji miały okazje przypomnieć swoje największe sukcesy. Nie brakowało okładki Rakowa po wygranej Pucharu Polski, wszak częstochowianie to… rówieśnik gazety. Była także ta ze strony siatkarzy ZAKS-y Kędzierzyn Koźle po wygranej w Lidze Mistrzów. Ciekawą pochwaliła się także piłkarska Resovia. Mowa o ostatnim numerze z 1921 roku. Warto się przyjrzeć dokładniej, bo Przegląd Sportowy wówczas był jeszcze tygodnikiem.

Chcesz zobaczyć więcej? Kliknij w obrazek

Przegląd Sportowy dzisiaj to jest rodzynkiem na polskim rynku gazet sportowych. Wśród dzienników pozostał jako jedyny, choć już w nieco zmienionej formule. Nadal wychodzi na papierze, ale coraz większą wagę przykłada do wydań internetowych. Stąd od niedawna treści zamieszczane na stronie internetowej można przeczytać po wykupieniu subskrypcji.