Aktualności 14 maja 2021

Euro 2020: Poznaliśmy oficjalną piosenkę turnieju

Martin Garrix, Bono i The Edge stworzyli oficjalny utwór Euro 2020. - W studiu miałem ciarki przez cały czas - wyznał holenderski DJ i producent muzyczny.

Każdy pamięta “Waka Waka” oraz “La Copa de la Vida”

Wielkie turnieje piłkarskie pozostają niezapomniane nie tylko ze względu na sportowe względy. Kibice pamiętają także utwory muzyczne, które im towarzyszą – bez względu na to, czy są oficjalnymi hymnami turniejów, czy może częścią kampanii reklamowych poszczególnych sponsorów. Przykładowo, “Carnival de Paris” oraz “La Copa de la Vida” nieodłącznie kojarzą się z Mundialem 1998, a na myśl o MŚ 2010 przychodzi przebój Shakiry “Waka Waka”.

Martin Garrix oraz członkowie U2 stworzyli hit?

Właśnie poznaliśmy także utwór, który będzie towarzyszył nadchodzącym piłkarskim mistrzostwom Europy. Już w 2019 roku tworzenie utworu na turniej zapowiedział holenderski DJ i producent muzyczny Martin Garrix. Jak się okazało, twórca przeboju “Animals” nagrał oficjalną piosenkę Euro 2020 wraz z wokalistą Bono i gitarzystą The Edgem z irlandzkiej grupy U2. Holender był pod wrażeniem pracy z ludźmi uważanymi już za legendy światowej muzyki. – W studiu miałem ciarki przez cały czas – wyznał holenderski DJ i producent muzyczny.

Utwór “We Are The People” zostanie po raz pierwszy zaprezentowany przed meczem otwarcia turnieju. Ceremonia otwarcia Euro 2020 odbędzie się 11 czerwca na Stadionie Olimpijskim w Rzymie.