Aktualności 12 maja 2021

Ajax w ciekawy sposób podziękował swoim fanom za wsparcie podczas pandemii

autor: Adam Pera
Ajax Amsterdam w niezwykle interesujący sposób postanowił podziękować swoim fanom za okazane podczas pandemii koronawirusa wsparcie. Klub zdecydował przetopić trofeum za zwycięstwo w rozgrywkach ligowych na kilkadziesiąt tysięcy gwiazdek, które rozdał posiadaczom karnetów.

Bezproblemowe zwycięstwo Ajaxu w Eredivisie

Pandemia koronawirusa odcisnęła piętno na różnych gałęziach gospodarki, w tym także na sporcie. Poszczególne kluby miały spore problemy finansowe, co w dużej mierze utrudniło im funkcjonowanie. Ogromne znaczenie miało dla nich wsparcie kibiców, którzy teraz otrzymują podziękowania od drużyn.

W bardzo interesującą stronę poszedł nowo koronowany mistrz Holandii Ajax Amsterdam. Ekipa Godenzonen bez jakichkolwiek problemów zdobyła tytuł mistrzowski i ani przez chwilę nie musiała martwić się naciskiem rywali. Na dwie kolejki przed końcem sezonu Ajax ma bowiem aż 14 punktów przewagi nad drugim PSV.

Interesująca inicjatywa

Ajax świętował zdobycie trofeum przy pustych trybunach, co jest oczywiście związane z trwającą pandemią koronawirusa. Amsterdamczycy nie zapomnieli jednak o fanach, którzy okazywali im wsparcie na każdym kroku. Klub przetopił bowiem paterę otrzymaną za mistrzostwo Holandii na 42 000 srebrnych gwiazdek, które rozda wszystkim posiadaczom karnetów. Inicjatywa spotkała się z ogromnym uznaniem środowiska piłkarskiego i fanów na całym świecie.