Aktualności 12 maja 2021

Paweł Wilkowicz został szefem redakcji Viaplay!

Wielkimi krokami platforma Viaplay przygotowuje się do startu na polskim rynku. Poznaliśmy dość istotną informację związaną z działalnością Viaplay. Jak informuje serwis wirtualnemedia.pl, szefem redakcji sportowej będzie Paweł Wilkowicz, który do tej pory był naczelnym serwisu Sport.pl.

Viaplay na polskim rynku

Już niedługo platforma Viaplay rozpocznie na dobre działalność na polskim rynku. Prawa do transmisji Bundesligi na sezon 2021/2022 przypadają tylko dla Nordic Entertainment Group. Dodatkowo platforma Viaplay będzie transmitować również mecze Ligi Europy i Ligi Konferencji w sezonach 2021/2022 – 2023/2024.

Poza piłką nożną, Nordic Entertainment Group ogłosiła zakup praw do F1 od sezonu 2023.

Paweł Wilkowicz szefem redakcji Viaplay

W związku z rychłym startem Viaplay, platforma musiała znaleźć odpowiednią osobę na stanowisko szefa redakcji. Tę funkcję otrzymał Paweł Wilkowicz, który do tej pory był naczelnym serwisu Sport.pl. Początkowym zadaniem Pawła Wilkowicza jest stworzenie redakcji sportowej Viaplay.

W takich słowach Paweł Wilkowicz skomentował swoją rolę (cytat z serwisu wirtualnemedia.pl przy.red.) – Jestem bardzo szczęśliwy, lecz jednocześnie podchodzę z dużą pokorą do tego nowego i ekscytującego zadania. Jestem bardzo zadowolony z mojej dotychczasowej pracy w Sport.pl, było to niemal 8 naprawdę fantastycznych lat, ale wobec takiej propozycji po prostu nie mogłem przejść obojętnie. W trakcie rozmów prowadzonych z zespołem NENT Group zrozumiałem, że mamy bardzo podobne pomysły na to, w jaki sposób tworzyć dobre, dostarczające rozrywki, a zarazem angażujące odbiorców treści.

Fot. Sport.pl