Aktualności 28 kwietnia 2021

Ważne zmiany w obostrzenia. Rząd luzuje przepisy dotyczące sportu!

W środowe przedpołudnie odbyła się konferencja prasowa, na której premier Mateusz Morawiecki oraz minister zdrowia Adam Niedzielski przedstawili plan dotyczący luzowania obostrzeń w maju. Rząd postanowił złagodzić przepisy w kontekście wielu sfer życia, w tym także sportu. Na otwarte obiekty sportowe wrócą kibice. Zostaną także otwarte siłownie czy kluby fitness. 

Kibice wracają na trybuny

W połowie kwietnia rząd dopuścił sport na świeżym powietrzu. Za sprawą malejącej liczby zakażeń od 1 maja zwiększy się limit osób na obiektach sportowych. W kontekście tych na świeżym powietrzu mowa o maksymalnie 50 osobach. Natomiast kryte obiekty sportowe i baseny będą otwarte dla zorganizowanych grup dzieci i młodzieży z obłożeniem do 50%.

Od 15 maja rząd dopuszcza obłożenie otwartych obiektów sportowych do 25% publiczności. Tym samym ostatnia kolejka PBO BP Ekstraklasy odbędzie się z udziałem kibiców.

Siłownie i kluby fitness

Wiele osób z niecierpliwością czeka na otwarcie siłowni i klubów fitness. Od 29 maja takie obiekty będą ponownie dostępne, przy zachowaniu odpowiedniego reżimu sanitarnego, a także przepisu 1 osoby na 15 m2. Dodatkowo od tego dnia kryte obiekty sportowe, baseny będą już dostępne dla wszystkich z obłożeniem do 50%.