Aktualności 26 kwietnia 2021

Współzałożyciel Spotify zainteresowany kupnem Arsenalu?!

Sporo zarzutów mają sympatycy Arsenalu do obecnego właściciela klubu - Kroenke Sports & Entertainment, za który odpowiada Stanley Kroenke. Być może marzenia sympatyków "Kanonierów" o zmianie właściciela w końcu staną się faktem. Jeden z założycieli Spotify - Daniel Ek otwarcie wyraził chęć kupna londyńskiego zespołu. Według ostatnich doniesień mediów, sprawa jest całkiem poważna. 

Brak odpowiedniego wsparcia?

Sympatycy Arsenalu z pewnością chcieliby mieć właściciela, który z zaangażowaniem spogląda na poczynania swojego klubu piłkarskiego, wspierając zespół przede wszystkim finansowo. Rzeczywistość wygląda jednak nieco inaczej. W mediach przetarła się opinia, iż Stan Kroenke, czyli główny udziałowiec “Kanonierów”, bardziej skupia się na zespole Denver Nuggets z NBA czy ekipie Colorado Avalanche z NHL. W obu tych drużynach Kroenke jest właścicielem.

Zmiana sterów?

Kilka dni temu jeden z założycieli Spotify – Daniel Ek zdradził na Twitterze, iż jako dziecko był wielkim sympatykiem Arsenalu, dlatego w momencie, gdy Kroenke Sports & Entertainment wyrazi chęć sprzedaży, podejmie on próbę zakupu londyńskiego klubu. Nowe informacje w tym temacie podał w poniedziałek Matt Law. Dziennikarz “The Telegraph” oznajmił, że Daniel Ek jest rzeczywiście mocno zainteresowany kupnem tego klubu, a zrealizować tę transakcję mają pomóc trzej byli gracze Arsenalu. Są to Thierry Henry, Dennis Bergkamp oraz Patrick Vieira.

Można przypuszczać, że cała trójka miałaby pomóc przede wszystkim w wizerunkowym odbiorze ewentualnej zmiany.