Aktualności 25 kwietnia 2021

Bojkot mediów społecznościowych. Wielka akcja angielskiej piłki

Coraz częściej porusza się temat bezkarności, jaka panuje w mediach społecznościowych w kontekście wyzwisk i dyskryminacji. W ramach protestów z social mediów zniknął Thierry Henry. Specjalną akcję przeprowadził walijski klub piłkarski Swansea City, który zawiesił działalność w SM. W związku z inicjatywami, specjalną akcję zapowiedział cały angielski futbol, który w dniach 30 kwietnia - 3 maja przeprowadził bojkot mediów społecznościowych. 

Stop dyskryminacji i wyzwiskom

Nie ma praktycznie tygodnia, w którym piłkarz występujący w Anglii nie wrzuca screenów wiadomości, jakie otrzymuje w mediach społecznościowych. Najczęściej są to obelgi na tle rasistowskim. Zdarzają się także innego typu wyzwiska. Niestety, osoby odpowiadające za takie słowa są bezkarne. Swoich ruchem angielski futbol chce zmienić ten stan rzecz.

Bojkot mediów społecznościowych

Angielska federacja poinformowała, iż wraz z wszystkimi klubami piłkarskimi, zarówno sekcji męskiej, jak i kobiecej, przeprowadzi specjalny bojkot mediów społecznościowych, który ma polegać na wyłączeniu swoich social mediów. Dotyczy to Facebooka, Twittera i Instagrama.

Cała akcja ma rozpocząć się 30 kwietnia (piątek) o godzinie 15:00, a zakończy 3 maja (poniedziałek) o 23:59 czasu GMT+1.