Aktualności 23 kwietnia 2021

Zmiany na Euro 2020. Reprezentacja Polski zagra na innych obiektach!

Już 11 czerwca rozpocznie się wielka impreza piłkarska. Mowa o Euro 2020.  Choć do tego turnieju pozostały niecałe dwa miesiące, to nadal było kilka istotnych kwestii do rozwiązania. Jedna z nich to ostateczna lista miast gospodarzy. Jak poinformował prezes PZPN, reprezentacja Polski zagra ostatecznie na innych obiektach.

Sewilla i Sankt Petersburg

Początkowo reprezentacja Polski miała wystąpić w Bilbao i Dublinie, przy czym na obiekt w stolicy Irlandii “Biało-Czerwoni” mieli wyjść dwukrotnie. Najpierw na pojedynek ze Słowacją, a następnie na stracie ze Szwecją. Pomiędzy tymi potyczkami, piłkarze Paulo Sousy mieli zagrać w Bilbao z Hiszpanią.

Plany zostały jednak całkowicie zmienione. Jak poinformował bowiem Zbigniew Boniek, reprezentacja Polski zagra w Sankt Peterburgu (ze Słowacją i Szwecją), a także w Sewilli (z Hiszpanią).

Problemy logistyczne

Tym samym pojawiają się problemy logistyczne, z którymi musi zmierzyć się Polski Związek Piłki Nożnej. Trzeba wyznać odpowiednią bazę dla naszej kadry. Niewykluczone, że “Biało-Czerwoni” ostatecznie będą przebywać w Polsce, gdyż taki scenariusz przewijał się w mediach. Dodatkowo ze względu na zmianę lokalizacji, niekorzystnie wypadają podróże naszych piłkarzy, które będą zdecydowanie dłuższe.