Aktualności 22 kwietnia 2021

King Street rezygnuje z finansowania Girondins Bordeaux!

Niepewne czasy nadchodzą w Girondins Bordeaux. Francuski klub wydał w czwartek komunikat, w którym poinformował, iż amerykańska firma inwestycyjna King Street rezygnuje z finansowania klubu, zarówno w kontekście obecnych, jak i przyszłych potrzeb. 

Niepewne czasy

Wszystkie kluby odczuwają skutki pandemii. Dla niektórych ekip kryzys wywołany koronawirusem powoduje ogromne problemy finansowe. Wygląda na to, że w tym gronie jest także francuski zespół piłkarski Girondins Bordeaux. Ekipa z Ligue 1 poinformowała bowiem, iż w wyniku zaistniałej sytuacji, czyli przede wszystkim spadków przychodów i pogłębiających się kłopotów finansowych, grupa King Street rezygnuje z finansowania klubu z Bordeaux. Następuje to ze skutkiem natychmiastowym.

Z tego powodu, zespół wziął pod opiekę Sąd Handlowy w Bordeaux. Wyznaczono odpowiedniego przedstawiciela, który ma zająć się rozwiązaniem tego poważnego problemu.

Złe wyniki sportowe

Kłopoty finansowe zbiegają się z kiepskimi wynikami Bordeaux. Zespół z Matmut Atlantique zajmuje obecnie szesnaste miejsce w lidze z przewagą pięciu punktów nad osiemnastym Nimes. W czterech ostatnich potyczkach piłkarze Girondins Bordeaux nie zdołali zdobyć nawet jednego punktu.