Aktualności 12 kwietnia 2021

Znamy wyniki oglądalności El Clasico

autor: Adam Pera
Za nami drugi w tym sezonie mecz pomiędzy Realem Madryt a Barceloną. Niezwykle emocjonujące spotkanie zakończyło się zwycięstwem Królewskich 2:1. W Polsce El Clasico było transmitowane przez dwie stacje - Eleven Sports 1 oraz Canal+ Premium. Jak przedstawiają się wyniki oglądalności?

Ranga El Clasico

Spotkanie pomiędzy Realem Madryt a Barceloną zapowiadało się bardzo ciekawie przynajmniej z kilku powodów. Pojedynki tych klubów zawsze wzbudzają ogromne emocje, gdyż stoi za nimi bogata historia. Tym razem było jeszcze ciekawiej ze względu na sytuację w tabeli, gdyż zwycięzca tego meczu znacznie przybliżał się do mistrzostwa Hiszpanii.

Po zaciętej konfrontacji górą z tej potyczki wyszli gracze Realu Madryt zwyciężając 2:1. Dzięki trzem punktom wskoczyli oni na jeden dzień na fotel lidera LaLiga.

Oglądalność w Eleven Sports i Canal+

Fani w Polsce mieli do wyboru dwie transmisje z tego spotkania. Mecz był bowiem pokazywany na antenach Eleven Sports 1 oraz Canal+ Premium. Warto dodać, że poza standardową transmisją z samego starcia obie stacje oferowały swoim widzom kilkugodzinne studio, w którym mogliśmy zobaczyć obszerne analizy oraz wypowiedzi ekspertów.

Więcej osób zdecydowało się obejrzeć mecz na antenie Eleven Sports, gdyż oglądalność oscylowała wokół 369 tys (34 tys osób oglądało studio). Nieco mniej fanów skorzystało z transmisji Canal+ Premium, a było to około 303 tys (26 tys studio).