Aktualności 6 kwietnia 2021

Euro 2020 z kibicami? Włochy zgłaszają gotowość!

Wielkimi krokami zbliża się Euro 2020. Mecz otwarcia zaplanowano na piątek 11 czerwca. W ramach grupy A, reprezentacja Turcji zmierzy się w Rzymie z Włochami. Istnieje duże prawdopodobieństwo, że na tym spotkaniu pojawią się kibice. Zielone światło w tej sprawie dał włoski rząd. 

Rok bez kibiców

Ponad dwanaście miesięcy temu futbol, który znaliśmy od zawsze, przeszedł ogromną zmianę. Zniknęli bowiem kibice na trybunach. Co prawda sporadycznie sympatycy pojawiali się na stadionach, jednakże nadal przeważającym obrazkiem są puste obiekty. Wszyscy liczą na to, iż kibice w końcu ponownie zasiądą na krzesełkach.

W Rzymie z kibicami?

Nadal pod znakiem zapytania stoi obecność sympatyków na trybunach podczas Euro 2020. Jak informuje jednak agencja informacyjna ANSA, włoski rząd zapewnił UEFĘ, że mecze rozgrywane na Stadio Olimpico odbędą się przy udziale kibiców. Stadion w Rzymie jest jednym z gospodarzy tej imprezy, a na wspomnianym obiekcie rozegrane zostaną trzy mecze grupowe (w tym spotkanie otwarcia) oraz ćwierćfinał turnieju.

Na ten moment nie wiadomo jednak, ilu kibiców pojawi się na trybunach. Można jedynie przypuszczać, iż pełny stadion raczej nie będzie możliwy, a najbardziej realny scenariusz to 30% pojemności obiektu.