Aktualności 19 marca 2021

Lech Poznań obchodzi 99. urodziny. Stolica Wielkopolski świętuje!

Lech Poznań świętuje 99. urodziny. Z tej okazji stolica Wielkopolski została udekorowana klubowymi barwami. Na tym jednak nie koniec obchodów.

Cały Poznań świętuje

Lech Poznań to najbardziej utytułowany klub piłkarski w Wielkopolsce. Na przestrzeni lat “Kolejorz” zdobył łącznie siedem mistrzostw Polski i pięć krajowych pucharów. Fani futbolu z całego kraju zresztą pamiętają, że już niebawem “Poznańska Lokomotywa” będzie świętować swoje stulecie.

W tym roku Lech Poznań obchodzi 99. rocznicę założenia. To właśnie 19 marca 1922 roku klub został zarejestrowany oficjalnie jako Lutnia Dębiec. Dlatego, choć początki drużyny sięgają nieco wcześniej, to właśnie tę datę traktuje się od wielu lat jako wyznacznik.

Z okazji 99-lecia wiele ulic Poznania udekorowano klubowymi barwami.

Lech Poznań
Fot. Lech Poznań

Lech ruszył z serią podcastów

Na tym jednak nie koniec obchodów. W czwartek z okazji święta Lechitów w sieci opublikowano pierwszy podcast z cyklu “Jeden klub, tysiąc historii”, którego autorem jest rzecznik prasowy klubu, Maciej Henszel.

Każda audycja będzie trwała co najmniej kilkadziesiąt minut, początkowo planujemy jedną premierę tygodniowo. Ale to tylko początek, bo chcemy rozwijać ten projekt i dodawać kolejne podcasty, bo pomysłów nie brakuje – zdradził w oficjalnym komunikacie dyrektor marketingu Lecha Poznań, Wojciech Terpiłowski.

Zniżki w klubowych sklepach

Poza tym Lech Poznań wprowadził obniżki w sklepie internetowym. Za zakup klubowej koszulki w dniach 19-21 marca kibice mogą zapłacić mniej o 99 złotych. Promocja obowiązuje również w sklepach stacjonarnych, które ze względu na obostrzenia będą otwarte tylko w piątek.

Wszystko wskazuje jednak na to, że to jeszcze nie koniec obchodów 99. urodzin.

Fot. Lech Poznań