Aktualności 18 marca 2021

Wisła Kraków ruszyła z promocją z okazji Dnia Świętego Patryka

Wisła Kraków z okazji Dnia Świętego Patryka postanowiła ruszyć z akcją dla kibiców mieszkających w Irlandii. Zapowiedziano, że koszt każdej przesyłki ze sklepu internetowego klubu będzie darmowy.

Obchody Dnia Świętego Patryka w Polsce

17 marca jest powszechnie znany jako Dzień Świętego Patryka. To właśnie tego dnia Irlandczycy obchodzą swoje święto narodowe, aczkolwiek jego obchody są zauważalne na całym świecie. Choćby w Polsce, czego przykładem jest Gdańsk, gdzie w środę pojawiły się zielone iluminacje na wiadukcie w ciągu ul. Kościuszki oraz Fontannie Neptuna. Z kolei w Krakowie na zielono oświetlono kładkę o. Bernatka, estakadę tramwajową Lipska-Wielicka, most im. kard. Franciszka Macharskiego, TAURON Arenę Kraków i wieżę telewizyjną firmy Emitel na Krzemionkach

Wisła Kraków pamięta o kibicach w Irlandii

Dzień Świętego Patryka postanowiła uczcić również Wisła Kraków. Z okazji irlandzkiego święta narodowego klub zaproponował specjalną promocję kibicom mieszkającym w Irlandii. Twarzą całej akcji został Patryk Plewka.

Wisła Kraków, Dzień Świętego Patryka
Fot. Wisła Kraków

Mieszkasz w Irlandii? Dobrze się składa! Każde zamówienie złożone w Wiślackim Świecie do niedzieli 21.03 włącznie, którego wartość przekracza 100 zł, wyślemy na nasz koszt! – poinformował klub w oficjalnym komunikacie.

W Irlandii według oficjalnych danych mieszka około stu tysięcy Polaków. Niewątpliwie wielu z nich to kibice Wisły Kraków. Dlatego gest w ich kierunku jest ciekawą inicjatywą, szczególnie, że polskie kluby rzadko podejmują ruchy z okazji Dnia Świętego Patryka.

Fot. Wikipedia