Aktualności 17 marca 2021

Specjalny program POSK poświęcony meczowi z Anglią

Już za dwa tygodnie ważny z punktu widzenia każdego polskiego kibica, mecz eliminacji MŚ 2022 z Anglią. Z tej okazji Polski Ośrodek Społeczno-Kulturowy w Londynie przygotuje specjalny program poświęcony temu spotkaniu.

Centrum Polaków w Londynie

POSK został założony w 1964 r. z inicjatywy Prof. Inż. Romana Ludwika Wajdy. Jego celem miała być promocja polskiej kultury i sztuki, a także zrzeszenie polskiej społeczności w stolicy Wielkiej Brytanii i nie tylko. Organizacja zajmuje się także organizacją wystaw, pokazów filmowych i przedstawień teatralnych. W związku ze zbliżającym się wielkimi krokami meczem z Anglią, POSK trochę miejsca poświęci też na sport.

Ze specjalnym udziałem Linekera

W specjalnym programie POSKOnline poświęconym meczu z Anglią udział wezmą: były dziennikarz, a obecnie dyrektor ds. rozwoju handlowego w Synergy Sports, Robert Błaszczak, były korespondent PAP w Londynie, Jakub Krupa, znany entuzjasta polskiego futbolu Ryan Hubbard, szef scoutingu Wisły Płock, a także autor projektu “Ty też masz szansę”, Emil Kot, a także wyszukujący dla PZPN polskich piłkarzy urodzonych w Wielkiej Brytanii, Przemysław Soczyński.

Autorzy cały czas również szukają kolejnych gości do odcinka. I trzeba przyznać, że zapraszają nie byle kogo. Na krótką, 30-sekundową wypowiedź dla specjalnego odcinka POSK dał się namówić na tiwtterze sam Gary Lineker. I na tym zapewne się nie skończy.