Aktualności 12 marca 2021

Wizerunkowa porażka. Krzysztof Piątek “zachęca” do członkostwa w stowarzyszeniu Herthy

W czasach zamkniętych stadionów, kluby piłkarskie bardzo prężnie działają na różnych płaszczyznach dotyczących interakcji z kibicami. Przy pomocy swoich piłkarzy, Hertha BSC próbuje zachęcić kibiców, by dołączali do stowarzyszenia klubu. W wykonaniu Krzysztofa Piątka ta promocja wypadła bardzo kiepsko. 

Trudne początki w Berlinie

Krzysztof Piątek został zawodnikiem Herthy BSC na początku 2020 roku. Początki polskiego napastnika w Bundeslidze nie były najlepsze. 25-latek przeplatał solidne spotkania z bardzo kiepskimi występami. Nie bez powodu kilka miesięcy po transferze pojawiały się spekulacje dotyczące powrotu Piątka do Serie A.

W obecnym sezonie Krzysztof Piątek radzi sobie dość przeciętnie. Reprezentant Polski strzelił 6 goli w 24 ligowych występach. Co pewien czas w mediach porusza się temat przyszłości zawodnika.

Wizerunkowa porażka

Sytuacji z pewnością nie pomoże akcja, którą prowadzi Hertha. Zespół z Berlina przy pomocy swoich piłkarzy zachęca kibiców, by dołączali do stowarzyszenia klubu. W akcji wziął udział także Krzysztof Piątek, który opublikował materiał wideo na swoim Twitterze.

Kliknij w zdjęcie, by zobaczyć wideo

Realizacja tego wideo pozostawia wiele do życzenia. Oczywiście nikt nie wymaga od piłkarza, by ten świetnie prezentował się przed kamerami. Trzeba jednak przyznać, że forma stworzenia materiału promującego jest wyjątkowo nieudana. Piątek wygląda na człowieka, który stoi przed kamerą za karę. W trakcie wystąpienia 25-latek nie ukazuje żadnych pozytywnych emocji, a wypowiedziane przez Piątka słowa “czuję się tu świetnie” w takim tonie są wręcz komicznie.

Nic dziwnego, że pod tweetem pojawiło się mnóstwo prześmiewczych komentarzy w stylu: “mrugnij dwa razy jak cię tam przytrzymują siłą”.